تاریخ انتشار خبر : 1394-10-23
5 ورزش مناسب در دوران بارداری
ورزش کردن در دوران بارداری برای مادر و جنین مفید است. ورزش منظم باعث سلامت مادر و نوزاد می‌شود.

ایسنا: ورزش کردن در دوران بارداری برای مادر و جنین مفید است. ورزش منظم باعث سلامت مادر و نوزاد می‌شود. پنج ورزش مناسب برای دوران بارداری عبارتند از:

پیاده روی سریع
حتی اگر پیش از این ورزش نمی کردید، انجام پیاده روی در اطراف محل زندگی می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. به این ترتیب بدون این که به زانوها یا مچ پا فشار بیاید ورزش هوازی انجام می دهید. با توجه به رشد جنین در بدن مادر مرکز ثقل بدن تغییر می‌کند. به این ترتیب تعادل و هماهنگی بدن کمتر خواهد شد. بهتر است به هنگام ورزش مراقبت بیشتری انجام دهید.

5 ورزش مناسب در دوران بارداری

شنا
شنا یکی از بهترین ورزش‌ها برای دوران بارداری است. در این ورزش احتمال افتادن وجود ندارد و به بدن آسیب وارد نمی‌شود. فعالیت در آب به زانوها و مچ پا فشار وارد نمی‌کند. به هنگام شنا حرکاتی که به بدن شما فشار وارد می‌کند انجام ندهید. به هنگام وارد شدن به آب مراقب باشید که سر نخورید. از سونا و جکوزی استفاده نکنید.

ورزش بر روی دوچرخه ثابت
ورزش بر روی دوچرخه ثابت نیز خطرناک نیست. این ورزش ضربان قلب را افزایش می‌دهد و به مفاصل فشار نمی‌آورد. دوچرخه ثابت بهتر از دوچرخه معمولی است، زیرا با تغییر مرکز ثقل بدن تعادل کمتر می‌شود و دوچرخه‌سواری عادی خطرناک است.

یوگا
یوگا انعطاف پذیری بدن را بیشتر می‌کند. عضلات را قوی‌تر کرده و جریان خون را افزایش می‌دهد. با انجام یوگا استرس ناشی از بارداری کمتر می‌شود. در یوگا حرکاتی که نیازمند تعادل زیاد است انجام ندهید. حرکاتی که نیازمند خوابیدن بر روی شکم یا کمر است، انجام ندهید. مراقب باشید که حرکات بیش از حد کششی انجام ندهید.

ایروبیک آرام
ایروبیک باعث قوی تر شدن قلب و ریه‌ها می‌شود. ایروبیک آرام پریدن، دوی سریع و ضربان شدید ندارد. همیشه پاها بر روی زمین است. پریدن بیش از حد باعث ضعیف شدن عضلات لگن می‌شود که برای زنان باردار مشکل زاست.

مربی ورزشی خود را از باردار بودنتان آگاه کنید تا راهنمایی بهتری انجام شود. اگر نشانه‌های زیر را داشتید بهتر است ورزش را متوقف کنید و با پزشک خود مشورت کنید. این نشانه‌ها عبارتند از: درد زیاد، احساس درد در ناحیه شکم، سینه و لگن، تکان نخوردن جنین، احساس سرگیجه، حالت تهوع و بیهوشی، احساس سرما، خونریزی ، ضربان قلب شدید و نامنظم، ورم در ناحیه دست، مچ پا و صورت، احساس تنگی نفس و مشکل در راه رفتن.

منبع خبر : نی نی بان

نظرات کاربران

نظرخواهی

نظر شما با موفقیت ثبت شد!! پس از تایید مدیریت ، در سایت نمایش داده خواهد شد.
عملیات با شکست مواجه شد!! لطفا دوباره تلاش کنید.
برای دیدن نمونه عکس های بیشتر در کانال عضو شوید.