تاریخ انتشار خبر : 1394-10-23
فایده یوگا برای مادران باردار
تازه ترین تحقیقات پزشکی در آمریکا نشان می دهد که ورزش یوگا از علائم بیماری افسردگی در مادران باردار می کاهد.

مشرق نیوز: تازه ترین تحقیقات پزشکی در آمریکا نشان می دهد که ورزش یوگا از علائم بیماری افسردگی در مادران باردار می کاهد. این تحقیقات جدید حاکی است: انجام تمرین های ورزش یوگا می تواند از علائم افسردگی در زنان باردار و در مرحله بعد از زایمان بکاهد و احساسات مادرانه را تقویت کند. این اولین تحقیقات از نوع خود است که از ارتباط بین تمرینهای ورزشی منظم و کاهش علائم افسردگی حکایت دارد که برخی از زنان بعد از زایمان دچار آن هستند و از آن به افسردگی بعد از زایمان نام برده می شود. این تحقیقات در حالی است که چند تحقیق انجام شده در گذشته اشاره داشت: تغییرات هورمونی همراه با بارداری باعث بروز تحول و تغییراتی در وضعیت خلق و خوی زنان می شود و این وضعیت ممکن است آنها را در معرض بسیاری از احساسات یا مشکلات ناشی از حملات افسردگی قرار دهد.

فایده یوگابرای مادران باردار

آکادمی جراحان ارتوپد آمریکا نیز پیشتر بر اساس نتایج یک پژوهش اعلام کرد که تمرینات یوگا برای زنان باردار در صورتی که با احتیاط و تعادل انجام شود، مفید است. این آکادمی خاطر نشان کرد: انجام تمرینات یوگا به مادران باردار این امکان را می دهد که قدرت و انعطاف بدن خود را با ریلکسیشن و کنترل تنفس به دست آورند. بر اساس این پژوهش؛ یوگا همچنین به حفظ تناسب اندام مادران از طریق برنامه تمرینی مناسب و بدون آسیب دیدن قلب مادر و جنین کمک می کند. نشریه انجمن بیماریهای قلبی آمریکا به نام "Stroke”نیز نوشت: گروهی از محققان دانشگاه اندیانا در آمریکا در تحقیقات خود به نتایج جدید و قابل توجهی درباره ورزش یوگا و نقش آن در کاهش علائم سکته های مغزی و کمک به بازتوانی بیماران رسیدند. یوگا واژه ای سانسکریت و به معنای وصل کردن ذهن به جسم، احساسات به منطق و توجه به عمل است و ورزشی جسمی و روانی (فکری) می باشد که در شبه قارهٔ هند و توسط هندوها بوجود آمده است.

یوگا ورزش کاملی برای جسم و ذهن است و تکنیکهایی در یوگا وجود دارد که هم بدن را ورزش می دهد و هم ذهن را به تکاپو وا می دارد.یوگا از دو بعد جسمی و ذهنی تشکیل شده و هیچ وقت تمرینهای بدنی از تمرین های ذهنی جدا نیست. برای انجام تمرین های بدنی ( آسانا ) از تمام کفایت های ذهنی مثل توجه، دقت و تمرکز استفاده می شود و همین طور برای انجام تمرین های ذهنی مثل مراقبه کردن، درست به همان اندازه که از ذهن استفاده می کنیم؛ بدن را هم به کار می گیریم زیرا وضعیت بدن و حالت نشستن در ایجاد تمرکز فکر نقش مهمی دارد.

منبع خبر : نی نی بان

نظرات کاربران

نظرخواهی

نظر شما با موفقیت ثبت شد!! پس از تایید مدیریت ، در سایت نمایش داده خواهد شد.
عملیات با شکست مواجه شد!! لطفا دوباره تلاش کنید.
برای دیدن نمونه عکس های بیشتر در کانال عضو شوید.